Lautaro Martinez ëndërron të luajë përkrah Messit te Interi

Lautaro Martinez thotë se ai ëndërronte të luante përkrah Leo Messit verën e kaluar dhe këmbëngul se ai do të arrijë një marrëveshje për të zgjatur kontratën e tij me Interin.

Messi, kontrata e të cilit me Barcelonën përfundon në qershorin e këtij viti, ishte i lidhur me një lëvizje në Inter verën e kaluar.

“Ishte një ëndërr e madhe për mua,” pranoi Lautaro në një intervistë për Sportweek.

“Është e mahnitshme të luash me të, ai është lojtari më i mirë në botë dhe unë jam me fat që të luaj me të në ekipin kombëtar. Ai është një frymëzim për lojtarët e rinj ”- theksoi sulmuesi argjentinas.

Marrëveshja e Lautaro me Inter përfundon në vitin 2023, por ai shpreson të zgjasë qëndrimin e tij në klub së shpejti.