Kurti në takim të përbashkët me Escobar dhe Lajçak

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tashme ndodhet në takim me Zëvendës-ndihmës e Sekretarit të Shtetit të ShBA-së, Gabriel Escobar dhe Miroslav Lajccak, përfaqësuesin e BE-së për dialogun.

Ky takim lidhet ekskluzivisht me atë të nesërmin mes kryeministrit Albin Kurti dhe Aleksandër Vuçiq, raporton RTK.

Paraprakisht Escobar dhe Lajçak kanë mbajtur takim edhe me Vuçiq. Siç thuhet më tej këto takimet e sontme janë duke u bërë që e enjtja të kulmojë me arritjen e ndonjë marrëveshjeje mes palësh.