Kurti i shpreh ngushëllime familjes së Kadri Veselit pas vdekjes së nënës

Kryeministri Albin Kurti i ka shprehur ngushëllimet familjes së Kadri Veselit pas vdekjes së nënës së tij, Ajshe Veselit.

“Me keqardhje mora lajmin e ndarjes nga jeta e Ajshe Veselit”, thuhet në komunikatën e dërguar nga kryeministria.

“Në këtë ditë pikëllimi, në emrin tim dhe në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës, i shpreh ngushëllime ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës dhe ish-kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, z. Kadri Veseli dhe mbarë familjes Veseli, tha kryeministri Kurti”.

Ajshe Veseli vdiq sot në moshën 93-vjeçare, shtatë muaj pasi ishte ndarë nga jeta edhe bashkëshorti i saj, Fazliu.