Kryeministri kroat bashkë me disa ministra vizitojnë të lënduarit në spital nga aksidenti

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq, së bashku me ministrin e Jashtëm, Gordan Grliq Radman dhe ministrin i Brendshëm, Davor Bozinoviq, kanë shkuar për të vizituar të lënduarit në spitalin që gjendet në qytetin Slavonski Brod.

Atje, atyre u bashkua edhe Ministri i Shëndetësisë, Vilija Beros, i cili ka qenë në Slavonski Brod që nga mëngjesi për shkak të aksidentit të rëndë, ku kanë vdekur 10 shtetas kosovarë.

Për në Kroaci është nisur për të shkuar edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia si dhe shefi kabinetit të Vjosa Osmanit, Blerim Vela, shkruan index.hr.