Kimete Berisha: Tomë Gashi lyp dru, dërgojeni në burg atë njeri të keq

Blogerja e njohur kosovare, Kimete Berisha, sapo ka publikuar një reagim në blogun e saj në Facebook në lidhje me videon e tmerrshme të publikuar nga Periskopi, ku avokati Tomë Gashi shihej duke shqelmuar paratë e mbledhura nga një lypës në Prishtinë.

Gashi për veprimin në fjalë ishte arsyetuar në bezdinë që kishte ndjerë nga rënkimet e lypësit, por më pas i bërë pishman e kishte fshirë reagimin e tij në Facebook.

Ndërkohë, blogerja Berisha ka deklaruar se një veprim i tillë ishte i paligjshëm dhe ka kritikuar autoritetet e rendit që nuk kanë vepruar ndaj avokatit Gashi.