Kim Kardashian iu reagon kritikave për veshjen në “Met Gala”

Dhe tani, Kim Kardashian po duartrokit ata që kritikuan dukjen e saj të ndalur, transmeton lajmi.net.

40-vjeçarja ishte mjaft krenare për hyrjen e saj në modë në Muzeun Metropolitan të Artit në New York City të hënën, ndërsa ndau disa fotografi nga tapeti i kuq së bashku me një mesazh për ata që thanë se dukje nuk i përshtatej “Në temën e Amerikës”.

Ajo e mbishkroi postimin për 253 milionë ndjekësit e saj: “Çfarë ka më amerikane sesa një bluzë nga koka te këmbët ?!”

 

Veshja e Kim ishte një nga historitë më të mëdha në natën më të madhe të modës pasi dukja minimaliste u frymëzua nga ish-burri, Kanye West.

Ylli i realitetit e mbuloi plotësisht fytyrën e saj në një veshje krejt zi të Balenciaga, përfshirë fytyrën në ngjarjen gala.

Duke qenë e mbuluar plotësisht me sa duket nuk e ndaloi yllin të kalonte orë të tëra në karrigen e make up-it, ndërsa grimieri Mario Dedivanovic shkoi në Instagram për të ndarë disa fotografi të regjimit të tyre të bukurisë.

Make-up, artistja 37-vjeçare u shfaq duke aplikuar markën luksoze të kujdesit për lëkurën La Mer’s Crème de la Mer në fytyrën e saj.

Nuk dukej të ishte vetëm një krem hidratues në fytyrën e saj, pasi Mario ndau një imazh tjetër të Kim, i cili ishte tërësisht i shkëlqyer me një fytyrë të plotë të make-up së bashku me zgjatje shtesë të gjata në flokët e saj.