Këta artistë performojnë në natën e dytë gjysmëfinale të “Kënga Magjike 2019”

Mbrëmë u mbajt nata e parë gjysmëfinale e këtij edicioni të festivalit “Kënga Magjike”, shkruan lajmi.net.

Këngëtarët këtë vit këndojnë me një kauzë më ndryshe prej herave të tjera, kësaj radhe ata i bën bashkë bamirësia.

Motoja e festivalit është “Këndoj për të ndërtuar”, ngase me paratë e biletave do të ndërtohet shtëpia për një familje të prekur nga tërmeti.

Sonte mbahet nata e dytë gjysmëfinale dhe performojnë këta artistë:

Big & Big International:

Dylan- A mjaftoj une pa ty,

Egzona Ademi- Zemrës,

Eneda Tarifa- Ma zgjat dorën,

Genti Deda- Nuk ta fal,

Kachinari- Dua,

Inis Neziri- Ishe ti,

Juliana Pasha- Nuk do qaj,

Kastro Zizo- Pema e jetës,

Lind Islami- Ti m’ke rrit,

Orgesa Zaimi- Veren ku ma le,

Rea Nuhu- Për mua,

Soni Malaj- Shije tradhtie,

Tamara Todevska- Monsters,

Veronica Liberati- Miracle.

New Artist & New International Artist:

Judah Gavra- Me’achshav,

Klea Kasemi- Endacake zemre,

Khuba- Ndryshe,

Maria Kiou- Μάλλον τρελαίνομαι,

Rigersa Zefi- Kot më fol tani,

Sara Bajraktari- Më vonë,

Sisma-Com’e’ possibile,

Urban Band- Rock n’Roll,

Xheisara- Si me t’lon.

Për ndryshe, finalja e festivalit “Kënga Magjike” do të mbahet të shtunën (7 dhjetor). /Lajmi.net/