Këngëtarja Rachel Stevens është ndarë nga bashkëshorti pas 12 vitesh

Rachel Stevens ka njoftuar se është ndarë nga bashkëshorti i saj, Alex Bourne, vetëm një muaj para përvjetorit të tyre të 13-të të martesës.

Ish-ylli i “S Club 7”, 44-vjeçare, u tha fansave se martesa 12-vjeçare me të dashurin e saj të fëmijërisë Alex, 45 vjeç, ka përfunduar.

Këngëtarja ka postuar një deklaratë të premten mbrëma ku shkruhej: “Dëshiroj të ndaj me ju të gjithë se pas kësaj kohe dhe konsiderate është marrë vendimi i vështirë që unë dhe Alex të ndahemi”.

Foto: Screenshot/Instagram

“Ndërsa nuk jemi më partnerë në martesë, do të mbetemi partnerë në prindër të vajzave tona të bukura dhe do të vazhdojmë të kemi dashuri dhe respekt për njëri-tjetrin”.

“Ndihem jashtëzakonisht mirënjohës për jetën që ndërtuam së bashku dhe tani do të vazhdojmë të jemi të fokusuar në ecjen përpara të bashkuar si familje”.

Foto: Getty Images

Rachel u martua me Alex në një ceremoni më 2 gusht të vitit 2009.

Ata janë prindër të dy vajzave: Amelie dhe Minnie. 

Foto: Getty Images