Kasami: Zyrtarë të lartë amerikanë e përkrahin koalicion LSDM-BESA

Pas vizitës që kishte në Uashington kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami thotë se zyrtarë të lartë amerikanë e mirëpritën vendimin e liderëve të LSDM-së dhe Besës për të shkuar bashkë në zgjedhje, pasi sipas tij qytetarët do të kenë një udhëheqësi që do punojë për interesat e shtetit dhe qytetarëve, rrugën drejt BE-së dhe NATO-në.

Gjatë vizitës, ai u takua me zyrtar të lartë të Kongresit dhe Departmentit të shtetit.

Një javë më parë, LSDM dhe Besa nënshkruan një marrëveshje koalicioni për zgjedhjet parlamentare të 12 prillit, koalicion i parë i tillë mes një partie maqedonase dhe shqiptare./TV21