Kasami: Edhe Ahmeti duhet të jetë në “Listën e Zezë”, BDI po shkon në greminë

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami ka folur për Euronews për listën e zezë amerikane, ku u përfshi kreu i Strugës, Ramiz Merko.

Kasami tha se Ramiz Merko është “peshku i vogël”, dhe se do tronditet opinioni se kur të dalin emrat e tjerë.

Kasami theksoi se në këtë proces të listës së zezë duhet të jetë edhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti.

Sipas tij, BDI po shkon në greminë, funksionarët e saj vetëm vodhën në 20 vjet pushtet!(INA)