Kanye West nën hetime, dyshohet se mori me forcë telefonin nga një fans që po e filmonte

Kanye West thuhet se është nën hetim pasi dyshohet se ia hoqi telefonin një gruaje nga dora dhe e hodhi atë kur ajo refuzoi të ndalonte filmimin e tij.

Sipas një videoje virale, reperi i shndërruar në stilist të modës po largohej nga një lojë e basketbollit të vajzës së tij North, kur vuri re se po ndiqej nga paparacit.

Edhe pse e paqartë nëse gruaja ishte një paparac apo thjesht një fanse, ai dyshohet se doli nga makina e tij dhe u përball me të, ndërsa ajo e filmonte atë nga brenda automjetit të saj.

Foto: Backgrid

“Nuk duhej të vije ashtu. Nëse them ndalo, ndalo me kamerat e tua!”, i tha ai gruas, e cila e mbajti telefonin e saj në fytyrën e tij.

Kur gruaja u përpoq të argumentonte se ajo mund ta filmonte atë sepse ai ishte “një njeri i famshëm”, Ye dyshohet se hyri në makinën e saj, ia rrëmbeu telefonin dhe e hodhi tutje.

 

Teksa u largua, ai dyshohet se u përball me një tjetër person që po e filmonte. Megjithatë, është e paqartë se çfarë i tha atij për ta bërë atë të tërhiqej.

Nuk dihet se sa kohë gruaja dyshohet se po filmonte West, 45 vjeç, dhe çfarë ndodhi para se ai të dilte nga makina e tij që e bëri atë të përballej me të.

Foto: Backgrid

Sipas burimeve policore të TMZ, deputetë nga Departamenti i Sherifit të Qarkut Ventura u thirrën në vendngjarje dhe iu dhanë video provat e incidentit.

Gruaja më pas u fotografua duke dalë nga departamenti i sherifit dhe duke folur me oficerët e policisë.

West që atëherë është emëruar si i dyshuar në një hetim, pretendon TMZ.

Megjithatë, kjo nuk ishte hera e vetme që West u përball me atë situatë. Në një pjesë tjetër të klipit, pasi kishte hipur sërish në makinën e tij, ai doli përpara një grupi personash që po fiksonin të gjithë ngjarjen në kamera.

Foto: Backgid

“Të gjithë duhet të ndalojnë kur shoh fëmijët e mi. Nëse më duhet të shoh fëmijët e mi, ju nuk mund të më fotografosh. Kjo quhet të drejtat e njeriut”, u tha West personave që po e filmonin.

Përballja e Ye me fotografët vjen vetëm një ditë pasi ai u pa duke bërë blerje në “Balenciaga” me partneren e re Censori.

Ai u pa duke shqyrtuar përzgjedhjen e këpucëve të dyqanit me punonjësen australiane të Yeezy me të cilën thuhet se u martua në një ceremoni jo ligjore në fillim të këtij muaji.

Foto: Backgird

Pavarësisht këtij kapitulli të ri në dukje të lumtur në jetën e Ye, burime i thanë Page Six se Kardashians janë të shqetësuar për martesën e nxituar.

“Familja nuk po e merr këtë ende si martesë. Ata nuk e dinë se çfarë është. Ata nuk janë të sigurt nëse është vetëm për marketing. Ata janë duke pritur për të parë nëse ai bën dokumente. Janë nervozë sepse nëse është e vërtetë, ajo do të ishte në jetën e fëmijëve”, tha një burim.

Kim Kardashian dhe West, të cilët kanë katër fëmijë, finalizuan divorcin në vitin 2022 pas shtatë vitesh martesë.