Kancelari gjerman rezulton pozitiv me Covid-19

Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz ka rezultuar pozitiv me koronavirus, sipas Reuters.

Sipas përfaqësuesit të tij, Scholtz ka simptoma të lehta dhe është izoluar në shtëpi.

Olaf Solz ishte në një turne gjatë fundjavës në Arabinë Saudite, Katar dhe Emiratet e Bashkuara Arabe për të kërkuar furnizues alternativë të energjisë.