Inter me qetësi në çështjen Vidal

Inter do të presin edhe tri ditë, para se të bëjnë ofertën zyrtare drejt Barcelonës, për Vidal.

Situata e Vidal tek Barcelona nuk është më e mira e mundshme, dhe lojtari pritet të kalojë tek Inter gjatë janarit.

Mediet italiane zbulojnë se Inter do të ofrojë një shumë prej rreth 12 deri 13 milionë euro, transmeton lajmi.net.

Lojtarit kilian do t’i ofrohet një kontratë valide deri në vitin 2022.

Mbetet të shihet nëse Inter do të pajtohet me skuadrën e Barcelonës për nënshkrimin e Vidal.