Ibrahimovic në ‘gjah’ për dy rekorde të reja

Në fakt, janë të rralla skuadrat që nuk kanë pësuar se paku një gol nga suedezi, përcjellë lajmi.net.

Sipas Gazzetta dello Sport, në koleksionin e Ibrahimovicit janë duke munguar Crotone dhe Spezia, kundërshtarët e radhës të Milanit në Seria A.

 

Por, motivimi është i thjeshtë, Zlatan në nëntë vitet në Seria A, nuk është përballur kundër tyre.

Suedezi është në ‘gjah’ t’i shënojë gol skuadrës së 31-të në Itali.

Mbetet të shihet gjatë kësaj jave, nëse Ibrahimovic do t’i përmbush qëllimet e tij.