Gundogan i hapur për një lëvizje në Turqi ose në Amerikë

Mesfushori turk me pasaportë gjermane, Ilkay Gundogan sezonin tjetër mund të kalojë në Turqi apo në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Gundogan ka kontratë me Manchester City deri në vitin e ardhshëm.

Ai preferon ta mbyll karrierën në Mançester, por nëse diçka e tillë nuk ndodhë, ai është i hapur për një transferim në Turqi apo Amerikë.

“Unë kam ende kontratë me Manchesterin deri në vitin 2023, jam i lumtur dhe mund të imagjinoj përfundimin e karrierës sime në City.

Për shkak të rrënjëve të mia, Turqia është natyrisht interesante. Më pëlqen edhe Amerika, kam qenë disa herë atje në pushime”, tha Gundogan për ‘Sport1’, transmeton lajmi.net.

Mbetet të shihet deri në sezonin tjetër se cili do të jetë destinacioni i radhës i mesfushorit.