Greqia goditet nga një termet i fortë

Epiqendra e tërmetit, raporton The Independent, është Rhodes dhe Kos, dy pika turistike greke.

Tërmeti ndodhi në Detin Mesdhe pak para orës 4. Ai godit në një thellësi prej 10 km.