Gaza: 33 mijë e 634 palestinezë të vrarë, mbi 76 mijë të plagosur

Të paktën 33 mijë e 634 palestinezë janë vrarë, dhe 76 mijë e 214 janë plagosur, që nga 7 tetori, si pasojë e sulmeve izraelite.

Kështu tha Ministria e Shëndetësisë e Gazës, e cila deklaroi gjithashtu se 89 palestinezë u vranë dhe 120 u plagosën në sulmet izraelite, në 24 orët e fundit.

Ministria e cila drejtohet nga Hamasi, nuk bën dallim mes luftëtarëve dhe joluftëtarëve, shkruan The Guardian, përcjell Klankosova.tv.