Fury ultimatum Joshuas: Nëse nuk vendos deri të hënën, unë do të vazhdoj

Tyson Fury i ka dhënë ultimatum Anthony Joshuas.
Tyson Fury nuk është më optimist për të siguruar një përballje të madhe në peshën e rëndë me Anthony Joshua.

Kampioni i WBC, i ka bërë thirrje Joshuas që të nënshkruajë kontratën deri të hënën, ose përndryshe ai do të largohet nga marrëveshja.

“Ne do ta dimë gjithsesi deri të hënën [nëse super-lufta do të vazhdojë] sepse nëse nuk kryhet deri të hënën unë do të vazhdoj,” tha Fury, duke folur me promovuesin e tij ‘Queensberry’, përcjell lajmi.net.

Përfaqësuesit e Joshuas kanë marrë një kontratë dhe bisedimet mes promotorëve rivalë janë nga të gjitha llogaritë miqësore. Por koha është thelbësore nëse një luftë e madhe do të bëhet deri në fillim të dhjetorit.

“Isha optimist rreth tre javë më parë, por nuk duhet të zgjasë kaq shumë për të nënshkruar një kontakt”, tha Fury.

“Unë nuk jam duke pritur për një djalë që ka humbur tre nga pesë ndeshjet e tij të fundit. Ai është me fat që po i jap një ndeshje për titullin e botës. Nëse jo, ai do të duhet të presë një kohë të gjatë për të marrë një tjetër”, përfundoi ai.

Mbetet të shihet nëse Joshua do i përgjigjet këtij ultimatumi të Furyt.