Formacionet e mundshme: Real Madrid – Athletic Bilbao

Galaktikët do të mundohen të rikthehen në fitore pas barazimit ndaj Osasunas dhe kësisoj të arrij në finalen e parë këtë sezon.

Te klubi i Athletico Bilbaos është duke filluar një epokë e re me trajnerin e ri, Marcelino, i cili ka zëvendësuar tanimë të shkarkuarin Gaizka Garitano javën e kaluar.

Formacionet e mundshme për këtë ndeshje janë:

Real Madrid: Courtois; Vazquez, Varane, Ramos, Mendy; Modric, Casemiro, Kroos; Asensio, Benzema, Hazard

Athletic Bilbao: Simon; Capa, Nunez, Martinez, Balenziaga; De Marcos, Vesga, Vencedor, Muniain; Williams, Garcia.