Formacionet e mundshme: Liverpool – Arsenal

Ndeshja e parë që ishte paraparë të zhvillohet javën e kaluar është shtyrë shkaku i rasteve pozitive me COVID-19, shkruan lajmi.net.

 

Ndërkohë, sonte (e enjte) do përballen në kuadër të gjysmëfinales dhe duan vetëm fitore që t’i afrohen finales, aty ku i pret Chelsea.

Formacionet e mundshme:

Liverpool (4-3-3): Kelleher; Robertson, Van Dijk, Konate, Milner; Chamberlain, Fabinho, Henderson; Minamino, Firmino, Jota.

Arsenal (4-2-3-1): Leno; Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney; Odegaard, Xhaka; Saka, Rowe, Martinelli; Lacazette.

Ndeshja nis në ora 20:45 dhe zhvillohet në “Anfield”.