Felipe Melo u sulmua nga hajdutë të armatosur

O jogador Felipe Melo, da SE Palmeiras, comemora seu gol contra a equipe do Sport CR, durante partida válida pela vigésima oitava rodada, do Campeonato Brasileiro, Série A, na arena Allianz Parque. (Foto: Cesar Greco)

Mesfushori i Fluminenses, Filipe Melo ka përjetuar një situatë mjaftë të rrezikshme.

Teksa po udhëtonte me makinë disa grabitës e bllokuan ish-lojtarin e Juventusit, Interit, pastaj i zbritën nga makina gruan dhe fëmijët e tij si dhe një shok.

Hajdutë të armatosur e ndaluan makinën e tyre dhe ia morën atë e disa gjëra personale.

Fatmirësisht, gjendja e tyre është mirë dhe ata janë kthyer në shtëpi.

Kjo nuk ishte hera e parë që Melo kishte pasur një grabitje, kjo pasi edhe disa muaj më parë në një nga shtëpitë e tij në Brazil u kishin vjedhur bizhuteri dhe para të gatshme.