Everton i vendos çmimin Richarlisonit

Evertoni i kanë vendosur çmimin brazilianit Richarlison.

Braziliani ka kontratë me ekipin anglez deri në vitin 2024, por mund të largohet në fund të këtij sezoni.

Richarlison po kalon një një periudhë fenomenale te Everton dhe kjo ka bërë që shumë ekipe të kërkojnë transferimin e tij.

Interesim i madh për sulmuesin ka bërë që Everton t`ia vendos çmimin atij.

Sipas ‘Football Insider’ ekipi që dëshiron brazilianin në radhën e tij do duhet të paguajnë 50 milionë funte.

Manchester United dhe Arsenal janë dy ekipet që Richarlison ka qenë i lidhur për një transferim të mundshëm.