Erdogan reagon pas tërmetit: Shpresojmë ta tejkalojmë këtë fatkeqësi

Pas tërmetit të fuqishëm që tronditi Turqinë ka reaguar presidenti Recep Tayyip Erdogan.

Erdogan tha se ekipet e shpëtimi po bëjnë gjithçka për ta përballuar situatën.

“Shpresojmë që së bashku ta kalojmë këtë fatkeqësi sa më shpejt dhe me sa më pak dëme dhe të vazhdojmë punën tonë”, tha Erdogan.