‘El Clasico’ në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Real Madridi dhe Barcelona takohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit.
Është hedhur shorti për fazën gjysmëfinale të Kupës së Mbretit në Spanjë.

Shorti ka vendosur përballë njëra-tjetrës Real Madridin dhe Barcelonën, duke bërë kështu që të shohim një tjetër ‘El Clasico’ në këtë edicion të garave në Spanjë.

Gjysmëfinalja tjetër do të jetë ajo ndërmjet Osasunës dhe Athletic Bilbaos.

Ndeshjet do të zhvillohen në 1/2 mars takimi i parë, më pas në prill ajo e kthimit.