E rrallë për t’u parë: Momenti kur luftëtari i MMA-së nokautoi aksidentalisht gjyqtarin

Luis Gonzalez nokautoi aksidentalisht gjyqtarin Scott Manhardt me një goditje të ashpër me thembër gjatë përballjes së tij me Lewis Byrne.

Gonzalez përfaqësonte Meksikën dhe Byrne përfaqësoi Irlandën gjatë ndeshjes së tyre gjysmëfinale të Superkupës MMA dhe i pari po kërkonte një fitore të shpejtë.

‘Vrasësi’ realizoi një goditje me thembër, e cila është tepër e vështirë për t’u ekzekutuar me saktësi, dhe siguroi një nokautshokues.

Kredia e imazhit: @IMMAFED/Twitter

Problemi është se ishte një nokaut i zyrtarit Manhardt dhe ai ra në dysheme pas asaj goditje të fuqishme.

Të gjithë në kafaz u befasuan nga incidenti dhe menjëherë nxituan për të kontrolluar Manhardt.

Ai përfundoi duke qenë mjaftueshëm i aftë për të ndarë drejtësinë në pjesën tjetër të luftës, por që iu deshën disa minuta derisa ta merrte veten.

Gonzalez nuk ia doli të fitonte përballjen, pasi gjyqtarët me vendim unanim vendosën që Byrne të kalonte në finale të turneut.