ShowBiz Don Xhoni publikon këngën e re “Crypto”

Don Xhoni publikon këngën e re “Crypto”

Reperi i njohur shqiptar, Don Xhon, ka prezantuar për publikun projektin e tij më të ri muzikor.

“Crypto” mban titullin kënga e tij më e re, e cila është ritmike e zhanrit hip-hop.

Tematika e këngës dhe titulli i saj sigurisht që janë frymëzuar nga epoka digjitale e kriptovalutave.

Foto: Don Xhon/Instagram

Muzika është punuar nga producentët Rrzon dhe Pllumb, gjersa tekstin e ka shkruar vet reperi.

Kënga është vizualizuar edhe me një klip, xhirimet e të cilit janë kryer në lokacione të ndryshme në Kosovë.

Ana vizuale e projektit i është besuar produksionit Sekuencë Studio.