Dhjetë lojtarët që ndoshta nuk e keni ditur se kanë luajtur për Manchester Unitedin

Manchester United mund të jetë një nga klubet më të mëdha në futbollin botëror dhe ka një skuadër që përfshin disa nga fytyrat më të njohura në sport – por ka nga ata që vijnë dhe ikin pa pasur ndikim.

Djajtë e Kuq kanë një ekip që përfshin të tillë si Cristiano Ronaldo, Bruno Fernandes dhe Paul Pogba, por për çdo sukses ka një pjesë të vogël të atyre që nuk lënë gjurmë.

Shumica e emrave në këtë listë janë yje të rinj që përfundojnë duke kërkuar një skuadër që u përshtatet dhe ka prej tyre që nuk kanë arritur të gjejnë vetën te United.

Daily Star Sport ka hedhur një vështrim në 10 lojtarët që mund të keni harruar se kanë luajtur për skuadrën angleze:

Danny Drinkwater

Danny Drinkwater won the title with Leicester after leaving Manchester United

Danny Simpson

Cristiano Ronaldo of Manchester United celebrates scoring their third goal during the Barclays FA Premier League match between Manchester United and Wigan Athletic at Old Trafford on October 6 2007, in Manchester, England. (

Joshua King

Joshua King

Robbie Brady

Robbie Brady wasn't able to have an impact at Man Utd

Giuseppe Rossi

Giuseppe Rossi poses with Sir Alex Ferguson of Manchester United after signing for Manchester United on July 6, 2004 at Carrington Training Ground in Manchester, England.

Craig Cathcart

Craig Cathcart is best known for his spells with Blackpool and Watford

James Chester

James Chester of Manchester United is presented with the Denzil Haroun Reserve Team Player of the Year Award by Ole Gunnar Solskjaer at the club's annual Player of the Year awards at Old Trafford on May 17 2009 in Manchester, England.

Gerard Pique

Gerard Pique poses with Sir Alex Ferguson of Manchester United while holding a United shirt after signing for Manchester United on July 1, 2004 at Carrington Training Ground in Manchester, England.

Ryan Shawcross

Ryan Shawcross only made two appearances at United before making 453 with Stoke

Victor Valdes

Victor Valdes joined Manchester United after leaving Barcelona