Del nga rruga automjeti i policisë, lëndohen dy polic

Dy polic me automjet të policisë “Landrover”, kanë humbur kontrollin dhe kanë dalë nga rruga në aksin Hanet e Mavrovës – Dibër.

Pas aksidentit, dy zyrtarët policor janë dërguar në Spitalin e Gostivarit, ku njërit i janë konstatuar lëndime të rënda, kurse tjetrit lëndime më të lehta trupore. Në vendngjarje hetim ka kryer një ekip policorë nga Gostivari. Rasti ka ndodhur mesditën e së mërkurës të kësaj jave.