Çmenduri e paparë në Bundesligë: Debutoi për Dortmundin në minutën e 56, shënoi hat-trick dhe përgatiti përmbysje të madhe!

Borussia Dortmund festoi në javën e 18-t të Bundesligës kundër Augsburg me 5:3, në të cilën ndeshje shkëlqeu Erling Haaland, i cili hyrë në lojë në pjesën e dytë dhe shënoi 3 gola kundër Augsburg, i cili udhëhiqte 3:1.