Cher tregon se si ra në dashuri me partnerin e saj 40 vjet më të ri, Alexander Edwards

Cher ka treguar se kur ra në dashuri për herë të parë me partnerin e saj, Alexander Edwards.

Aktorja 77-vjeçare foli sinqerisht për marrëdhënien e saj me producentin muzikor, 37 vjeç, gjatë një episodi të serialit “Chicken Shop Date” të Amelia Dimoldenberg, i cili u transmetua më 1 dhjetor.

Gjatë bisedës, Dimoldenberg e pyeti Cher nëse ajo ra në dashuri me partnerin e saj “shpejt”.

Foto: Getty Images

Në përgjigje, këngëtarja tha: “Jo, aspak”.

Cher më pas kujtoi se si romanca e saj me Edwards, me të cilin është takuar që nga viti 2022, u zhvillua fillimisht përmes disa mesazheve.

“U largova për të shkuar në Zvicër dhe ai më dërgon mesazhe”, shpjegoi ajo.

Foto: Screenshot/YouTube

“Ai më tha: ‘Ku po shkon?’ Dhe unë i thashë: ‘Po shkoj në Zvicër. Jam pak e lodhur’. Dhe më pas ai shkroi: ‘Epo pusho pak, me tre Ys’.

Më pas këngëtarja e “Believe” ndau reagimin e saj të sinqertë ndaj fjalëve të zgjedhura të Alexander, duke vazhduar: “Dhe unë shkova: “Ai nuk më njeh aq mirë sa për t’i vënë tre Y-të”. Isha disi e inatosur”.

Megjithatë, ata qëndruan në kontakt, me Cher që vuri në dukje se ai “më pas sapo filloi t’i dërgonte mesazhe” gjatë udhëtimit të saj në Zvicër.

Ajo gjithashtu theksoi ironinë se si u dashurua me partnerin e saj, duke pasur parasysh këshillat për marrëdhënie që u kishte thënë më parë miqve.

Foto: Screenshot/YouTube

“U thashë miqve të mi: “Mos u dashuroni me një mashkull më të ri, ne jemi të moshuar dhe mos u dashuroni kurrë me mesazhe”, kujton ajo.

“Ajo teori shkoi poshtë”, thekson mes tjerash këngëtarja.

Në nëntor 2022, Cher bëri një postim në Twitter, i njohur si X, për të konfirmuar marrëdhënien e saj me Edwards.

Foto: Screenshot/YouTube

Ndërsa ndante një foto të Edwards, ajo u tha ndjekësve se partneri i saj i ri në atë kohë e trajtonte atë “si një mbretëreshë”.

Ajo u shpreh gjithashtu se ai tashmë ishte prezantuar me familjen e saj, përpara se të shtonte se “dashuria nuk njeh moshë”.

Që nga ajo periudhë, Cher dhe Edwards janë bashkë në çdo udhëtim e event.