Tupançeski: Vetingu nuk është mënyra më e mirë për të “pastruar” gjyqësorin në RMV

I duhur ose jo vetingu në Maqedoninë e Veriut? Kjo çështje është diskutuar shpesh por asnjëherë nuk ka pasur një qëndrim konkret lidhur me çështjen. Ministri...

Ledri rrëfen se si është njohur me Sara Hoxhën

Ledri Vula dhe Sara Hoxha janë një ndër çiftet më të komentuar të showbizz-it shqiptar. Çifti tashmë janë prindër të një vajze, të cilën e...

Rabiot kërkon të largohet nga Juventusi

Mesfushori i Juventusit, Adrien Rabiot kërkon të largohet nga ‘Allianz Stadium’. Rabiot ka kontratë me ‘Zonjën e Vjetër’ deri në vitin e ardhshëm, por kërkon...

Maqedoni: Nga muaji korrik fillon faturimi i rrymës me tarifa të reja, në funksion...

Nga fillimi i muajit të ardhshëm, sipas njoftimeve të KRRE-së, duhet të fillojnë të aplikohen katër blloqet tarifore sipas të cilave qytetarët do të...

Prishet tradita: Eurovisioni i radhës nuk mbahet në Ukrainë, ky pritet të jetë shteti...

Këtë vit festivalin Evropian të këngës e fitoi Ukraina. E traditë e Eurovisionit është që fituesi ta organizojë konkursin vitin pasues, mirëpo duke siguruar disa...

Luftime dhe bombardime të ashpra në lindje të Ukrainës

Luftime të ashpra po vazhdojnë në Donbas, me forcat ukrainase që po përballen me bombardime masive në qytetin kyç të Severodonjeckut, teksa forcat ruse...

Anketa e re, BDI dyfish sa gjithë partitë tjera shqiptare

Nëse nesër mbahen zgjedhjet parlamentare, VMRO-DPMNE do të fitojë 20,7 për qind të votave, ndërsa LSDM 14,6 për qind, sipas sondazhit të ri të...

Boçvarski në Tiranë: Vendosja e sistemit të sigurt transportues është prioritet

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoj Boçvarski në Samitin për rrugët e Ballkanit Perëndimor që në organizim të Sekretariatit të Bashkësisë transportuese mbahet në...

Isco përshëndetet me tifozët e Real Madridit

Francisco Alarcon i njohur si Isco është përshëndetur me tifozët e Real Madridit. Isco tashmë i ka dhënë fund periudhës nëntëvjeçare te Real Madridi. Ai u...

Clark thirrje qeverisë amerikane: Në Ukrainë të përdoret sistemi rakretor me rreze të gjata...

Wesley Clark, këshilltari i Jashtëm i ministrit të Mbrojtjes së Kosovës, Armend Mehaj, i ka bërë thirrje qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës...

Opinione