Osmani për draft-statutin: Janë dy-tri gjëra që krijojnë dykuptimësi, duhet të adresohen

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani deklaroi se ka çështje që krijojnë dykuptimësi në draft-statutin e Asociacionin të komunave me shumicë serbe. Ajo tha se...

Gjyqi i mafisë në Itali: 200 të dënuar me 2200 vjet burgim për lidhje...

Anëtarët e organizatës kriminale më me ndikim në Evropë, Ndrangheta, janë dënuar me më shumë se 2200 vite burg, në një nga gjyqet më...

U prezantuan tre projektet madhore të Akademisë së Shkencave të Shqipërisë

Sot, në ditën e gjashtë të manifestimit kulturor-shkencor “Ditët e alfabetit”, që organizohet tradicionalisht në Institutin e Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në...

“The Independent”: Anglia do të shpenzojë 1.5 mln £ për sistemin e burgjeve në...

Marrëveshja për transferimin e të burgosurve: Anglia do t’i dhurojë 37 mikrobusë dhe automjete elektrike Shqipërisë Britania e Madhe i ka dhuruar 37 mikrobusë dhe...

Ushtarët që luftuan talibanët i druhen kthimit në Afganistan

Afganët që jetojnë ilegalisht në Iran dhe Pakistan, janë në rrezik nga dëbimi, dhe ushtarët që kanë luftuar kundër talibanëve tani në pushtet, kanë...

Bledi Mane: Në fund të ditës Meti ishte një zhgënjim i madh

Pas një zhvillimi të papritur brenda shtëpisë, Meti Alshiqi u largua përfundimisht si pasojë e sjelljes së tij të papranueshme dhe përdorimit të gjuhës...

“Të krahasosh Ramën me Kurtin është mëkat”, Kim Mehmeti: Njëri jeton me seriozitet, tjetri...

Shkrimtari dhe analisti Kim Mehmeti, i ftuar në rubrikën “Opinion” në New24 foli për situatën në veri të Kosovës dhe qëndrimin e mbajtur nga...

Përgjysmohet përkrahja për Ahmetin, për 3 muaj nga 5.9 bie në 3.7%

Sipas një ankete telefonike të realizuar me 1200 të anketuar nga agjencia Market Vision nga 18 deri më 25 shtator, me porosi të MKD.mk,...

Aliti: Ligji për UÇK-në, në dobi të të gjithë qytetarëve

Ish komandati i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, Rafiz Aliti, thotë se BDI-ja ka bërë shumë punë për ri-socializimin e ish ushtarëve të UÇK-së, "siç e...

Neziri: VMRO-ja ka mbështetur ligjin për Amnisti në takimin me ministrin Lloga

Koordinatori i grupit parlamentar të Aleancës për Shqiptarët, Atnan Neziri, në një intervistë për Alsat, tha se deputetët e VMRO-DPMNE-së në një takim të...