Atletikë / Salihu: Shpëblimi, motiv shtesë për mua, këtu jam falë profesorit Alija

Para pak ditësh (27 dhjetor 2019) edhe Federata e Atletikës së Maqedonisë së Veriut shpalli më të suksesshmit e vitit 2019. E në mesin...

Reagim i Doan Osmanit: Sportisti i vitit 2019 nga ARS, i njëanshëm dhe politik!

Me datë 26 dhjetor 2019 organizuar nga Agjencioni per rini dhe Sport në hallën e operes dhe baletit nacional në Shkup u shpallën sportistët...

Juventus ofron De Sciglio për Elseid Hysaj?

Dy skuadrat italiane synojnë që të bëjnë ndryshime në fazën defensive, dhe për këtë janë gati të futen në një shkëmbim. ‘Calciomercato’ shkruan se Juve...

E papritur: De Rossi mund të rikthehet tek Roma

Së fundmi po raportohet se skuadra e Romës mund të shitet tek ‘Friedkin Group’, për të ndërruar pronarët për herë të parë që nga...

Inter me qetësi në çështjen Vidal

Inter do të presin edhe tri ditë, para se të bëjnë ofertën zyrtare drejt Barcelonës, për Vidal. Situata e Vidal tek Barcelona nuk është më...

Perez nuk ia plotëson dëshirën Zidanes, i thotë ‘JO’ për lojtarin e tij të...

Zinedine Zidane raportohet që verën e kaluar u ka kërkuar me ngulm drejtuesve të Real Madridit transferimin e Paul Pogbas. Reali i ofroi trajnerit francez...

Ylli i NBA në lot, takon nënën e tij pas tri vitesh

Një histori emocionuese vjen nga NBA. Basketbollisti i Miami Heat, Chris Silva, ka takuar familjen e tij vetëm një herë në shtatë vitet e fundit,...

Befason Eto’o, i rikthehet futbollit dhe nënshkruan me klubin modest nga Spanja

Samuel Eto’o i rikthehet futbollit të luajtur vetëm disa muaj pasi kishte varur këpucët në gozhdë. Pas aventurës në Katar me skuadrën e Qatar SC,...

Hertha shpreson të kompletojë transferimin e Xhakës të premten e ardhshme

Hertha Berlin vazhdon të insistojë për transferimin e Granit Xhakës. Sipas ‘Daily Mail’, skuadra gjermane janë optimistë se mund të arrijnë një marrëveshje me Arsenal...

VIDEO/ “Ngadalë se nuk je në Shqipëri këtu”, talenti i Bajernit zbulon batutat me...

Talenti shqiptar, Leon Dajaku, debutoi me ekipin e parë të Bajernit në Bundesligën gjermane. 18-vjeçari është rritur në akademinë e Shtutgartit, ndërsa së fundmi...

Opinione