Edhe Bayerni interesohet për Cengiz Under

Bayern Munich ka hyrë në garë për Cengiz Under. Ai ka bërë 20 paraqitje këtë edicion me Romen, ka shënuar 3 gola E ardhmja e...

Cesc Fabregas zbulon se familja e tij është prekur nga koronavirusi

Koronavirusi e ka prekur edhe familjen e Cesc Fabregas. Mesfushori spanjoll nga Monako njoftoi se stërgjyshja e tij vuan nga koronavirus në moshën 95 vjeç...

Martial, objektivi numër një i Interit për ta zëvendësuar Martinezin

Interi po përgatitet për ta humbur Lautaro Martinezin. Sulmuesi argjentinas është duke u kërkuar me ngulm nga Barcelona dhe ka zëra se gjatë verës mund...

Dortmund i bën konkurrencë Realit dhe Barçës për talentin spanjoll

Edhe Dortmund e do Torresin Sipas Le 10 Sport’, Borussia Dortmund ka hyrë në garë për të transferuar mesfushorin e Valencias, Ferran Torres. Për 20 vjeçarin...

Fenerbahce s’pranon ta shesë Muriqin për më pak se 25 milionë euro

E përditshmja turke, Sabah, raporton sot se drejtuesit e Fenerbahces kanë vendosur të mos e pranojnë asnjë ofertë nën shifrën prej 25 milionë eurosh...

Ish-futbollisti shqiptar dënohet për kurdisje të ndeshjeve

Ish-futbollisti shqiptar me nënshtetësi suedeze, Alban Jusufi, është dënuar me pezullim për pesë vjet nga futbolli në Suedi, pasi që është shpallur fajtor për...

Mediumet italiane: Buffoni arrin marrëveshje me Juventusin

Gazeta sportive italiane Tuttosport raporton se portieri veteran i Juventusit, Gianluigi Buffon, dhe presidenti Andrea Agnelli kanë arritur marrëveshje për ta vazhduar kontratën...

Setien: Rakitici s’e ka kërkuar largimin

Trajneri i Barcelonës, Quique Setien, ka insistuar se mesfushori Ivan Rakitic nuk ka kërkuar asnjëherë të largohet nga klubi, përkundër deklaratave të kroatit se...

Rikthehet në ring Arbër Bellegu, menaxheri shqiptar i MMA-së por tani në boks

Sporti i MMA-së dal ngadalë po del në sipërfaqe edhe tek populli shqiptar duke na përfaqësuar me suksese edhe në arenën ndërkombëtare jo vetëm...

Allegri afër emërimit trajner i Newcastle United

Massimiliano Allegri është gati për një aventurë të re. Pas 1 viti pushim dhe kontratës në skadencë me Juventusin në fund të këtij sezoni,...

Opinione