Alioski: Marcelon dhe Roberto Carlosin i admirojë si lojtarë

Ezgjan Alioski ka dy vite e gjysmë që mbronë ngjyrat e Leeds United. Ëndrra e tij është që një ditë të luaj në Premierligë,...

Daci asistues në barazimin kundër Bashakshehir (Video)

Futbollisti ynë, Erdon Daci, dje ka qenë asistues në barazimin e Konyaspor kundër Istanbul Bashakshehir. faci ka asistuar për Milloshevic për 1-1 dhe pikë...

Karate/ Xheladini dhe Zylali fituan medalje Ballkanike në Shkup

Më datë 14-15 dhjetor 2019 në Shkup u zhvillua turneu Ballkanik në karate "Balkan Countries Karate Championship" për kadet, junior dhe U21. Në kuadër të...

Shorti i LE-së: Ajaxi në Spanjë, Interi në Bullgari

Ndeshjet: Wolverhampton-Espanyol Sporting Lisbona-Istanbul Basaksehir Getafe-Ajax Bayer Leverkusen-Porto Copenaghen-Celtic Apoel Nicosia-Basel Cluj-Sevilla Olympiacos-Arsenal Az Alkmaar-Lask Linz Club Brugge-Manchester United Ludogorets-Inter Eintracht Frankfurt-Salzburg Shakhtar Donetsk-Benfica Wolfsburg-Malmoe Roma-Gent Rangers-Braga Finalja e madhe e Europa League do të zhvillohet në “Sadion Energa Gdansk”, në...

Shorti i LK-së: Liverpooli dhe City vijnë në Madrid!

Çiftet e 1/8-së së LK-së Borussia Dortmund – PSG Real Madrid - Man City Atalanta – Valencia Atletico – Liverpool Chelsea – Bayern Lyon – Juventus Tottenham – Leipzig Napoli – Barcelona Ndeshjet...

Karate/K.K. “Rinia” sërish shkruan historinë!

Klubi i karatesë "Rinia" nga Mateçi i komunēs së Likovēs ka shënuar sukses të madh në kampionatin ballkanik për vendet e Ballkanit, për kadet,...

Ky është gjesti i madh i Ronaldos, që mahniti të gjithë në stadium /Video/

Cristiano Ronaldo në ndeshjen Juventus - Udinese (3:1) në kuadrin e javës së 16-të të Serie A shkëlqeu si lojtar dhe si njeri. Fillimisht...

Sukses historik i karateisteve të “Kushtrimi”-t

Të dielën, në Shkup u zhvillua kampionati Ballkanik në karate për vendet e Ballkanit për kadet, junior dhe U21. Klubi i karatesë “Kushtrimi” nga...

Shorti në Nyon, kujt do t’i bie Reali?

Sot prej orës 12:00 në selinë e UEFA-s do të mbahet shorti për ndeshjet e tetës së finales së LK-së. Reali nuk mund t’i bien...

Karate/ Idrizi, për herë të katërt shpallet kampion ballkanik

Reprezentuesi i Maqedonisë dhe anëtari i KK "Makpetroll" nga Shkupi, Aburahim Idrizi është shpallur kampion ballkanik në kampionatin për kadet, junior dhe U21, që...

Opinione