“Triumfi në Bernabeu ishte realizimi i një ëndrre”

Në këtë periudhë kur futbolli është ndalur për shkak të urgjencës së Koronavirusit, shumë lojtarë dhe protagonistë të topit mbështeten në mediat sociale për...

Keita: Jam përmirësuar shumë në Liverpool

Naby Keita ka vuajtur nga lëndime të shumta që kur është transferuar në Liverpooli, mirëpo mesfushori nga Guinea beson se ai është përmirësuar shumë...

Propozimi i fundit: Sezoni i ardhshëm le të shtyhet deri në shkurt

Drejtori ekzekutiv i klubit italian Monza, Adriano Galliani, ka sugjeruar që sezoni i ardhshëm në botën e futbollit, 2020/21, të zhvillohet përgjatë vitit të...

Koronavirusi ndikon në rënien e vlerës financiare edhe te lojtarët e Kosovës

Pak ditë më parë vlera e Milot Rashicës në treg ishte 35 milionë euro, referuar faqes së specializuar për transferime të lojtarëve “Transfermarkt”. Por, të...

Lojtari i parë i infektuar me koronavirus shpejt del nga karantina

Mbrojtësi i Juventusit, Daniele Rugani ishte lojtari i parë i Serie A që u testua pozitiv për koronavirus. Agjenti i tij ka konfirmuar se për...

Bomba e Kujtim Shalës, tregon diçka të padëgjuar: Më shumë jam respektuar te Dinamo,...

Ai ka mbetur në histori të ish-ligës së parë jugosllave si shqiptari i parë, i cili ka shënuar pesë gola në një ndeshje kampionale....

UEFA në hall për Euro 2020, pas shtyrjes mund të ndryshojë edhe formati i...

Pasi u shty për në vitin e ardhshëm, Euro 2020 rrezikon të ndryshojë edhe formatin. Për herë të parë në histori turneu më i...

Ilir Zeneli, shqiptari që pritet të shndris në boksin profesionist

Ilir Zeneli me prejardhje nga Gjilani por që jeton dhe vepron në Heilbronn të Gjermanisë është një emër i ri por shumë premtues në...

Reus e përsërit: Nuk do të luaja kurrë për Bayern Munchen

Marco Reues e ka thënë edhe më para dhe vazhon ta përsërisi se nuk do të luante kurrë për Bayern Munchen. 30 vjeçari ka qenë...

Crespo: Dua ta shoh Messin kampion bote, futbolli i detyrohet

Hernán Crespo, ish-sulmuesi i njohur argjentinas, i cili shkëlqeu kryesisht në Serinë A me ekipe të tilla si Parma, Lazio, Interi e Milani, në...

Opinione