Shpërndahet parlamenti i Izraelit, zgjedhjet e reja më 2 mars

Izraeli do të mbajë zgjedhjet e reja të përgjithshme më 2 mars 2020. Këto do të jenë zgjedhjet e treta në më pak se një...

Protesta në Francë, reforma e pensioneve do të krijojë një sistem më të drejtë

Kryeministri i Francës Edouard Philipe deklaroi se reforma për pensionet është e nevojshme për të krijuar një sistem të drejtë për të gjithë. Kjo ka...

Shefi më i mirë në botë, gjithë të punësuarve u jep nga 50.000 dollarë...

Pronarët bujarë të një kompanie në SHBA u bënë një surprizë të bukur punonjësve të tyre në festën e Krishtlindjes. Gjatë fjalimit të fundvitit, ata...

Zjarret shkaktojnë 5,2 miliardë dollarë dëme

Zjarret në pyje, që shkatërruan disa pjesë të Indonezisë këtë vit, i kushtuan vendit 5,2 miliardë dollarë, deklaroi Banka Botërore në një raport. “Dëmet totale...

Trump premton 738 miliardë dollarë për mbrojtje

Presidenti i SHBA-së Donald Trump njoftoi sot se do të nënshkruajë një projektligj për mbrojtjen që parashikon 738 miliardë dollarë të destinuara për të...

Von der Leyen: BE do të bëhet ‘kontinenti i parë në botë neutral ndaj...

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen sot zbuloi planet e saj për ta bërë BE-në “kontinentin e parë neutral ndaj klimës” në...

Aksion antiterrorist në Danimarkë, disa të arrestuar

Policia në Danimarkë sot publikoi se ka zbatuar “operacion gjithpërfshirës dhe të koordinuar policor” në mbarë vendin, të bazuar në dyshimet për përgatitje të...

Erdogan, kritika Macronit dhe muslimanëve

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan përsëri kritikoi të hënën homologun e tij francez Emmanuel Macron, duke i thënë atij se Islami, i cili ka...

Pas 100 viteve Gjermania vendos rabinë në armatë

Qeveria gjermane sot ka marrë vendim për të kthyer rabinët në shërbim ushtarak pas më shumë se 100 viteve, siç ishte propozuar më herët...

Gana zbulon 1.5 miliard fuçi naftë në Atlantik

Kompania Springfield me bazë në Gana njoftoi sot se ka zbuluar një fushë të naftës në Oqeanin Atlantik afër bregdetit të këtij vendi afrikan,...

Opinione