BE ul edhe më shumë emetimet e CO2? Kufizimet e planifikuara tashmë mund të...

Nëse “Marrëveshja e gjelbër evropiane” është një zgjidhje që do të ndalë ndryshimin negativ të klimës dhe të lejojë një ekonomi të klimës neutrale...

Demokratët kërkojnë dëshminë e Boltonit në hetimet ndaj Trump

Lideri i demokratëve në Senatin amerikan, Chuck Schumer ka propozuar marrjen e dëshmive nga katër ndihmës dhe ish-ndihmës të Shtëpisë së Bardhë, në kuadër...

BE ul edhe më shumë emetimet e CO2? Kufizimet e planifikuara tashmë mund të...

Nëse “Marrëveshja e gjelbër evropiane” është një zgjidhje që do të ndalë ndryshimin negativ të klimës dhe të lejojë një ekonomi të klimës neutrale...

Erdogan kërcënon SHBA me mbylljen e bazave të saja ushtarake në Turqi

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan ka konfirmuar sot se vendi i tij mund të mbyllë bazën e Forcave Ajrore të SHBA-së nëse kjo...

New York Times’: SHBA dëbon në mënyrë të fshehtë diplomatët kinezë

Shtetet e Bashkuara dëbuan fshehurazi dy diplomatë të Kinës që kërkuan të hynin në një bazë ushtarake në shtetin Virxhinia në shtator, raporton gazeta...

SHBA përgatit sanksionet, Turqia nuk heq dorë nga blerja e sistemit raketor të Rusisë

Ministri i Jashtëm turk Mevlut Cavusoglu deklaroi sot se vendi i tij do të vazhdojë të blejë sisteme S-400 nga Rusia pavarësisht pasojave të...

I dënuari me vdekje merr propozim për martesë, gruaja që i ka vjedhur zemrën...

Një burrë 33-vjeçar nga Nebraska e Shteteteve të Bashkuara, i dënuar me vdekje për vrasjen e katër personave brenda dhjetë ditëve në vitin 2013,...

Dokumentet sekrete: Si dështuan Bushi, Obama dhe Donald Trump

Një tufë dokumentesh të publikuara këtë javë kanë nxjerrë në pah mungesën e koherencës në qasjen që ka pasur që në fillim Washingtoni në...

Shqiptari humb jetën në Itali, lë pas gruan dhe fëmijët

Një burrë me origjinë shqiptare gjeti vdekjen në një aksident rrugor mëngjesin e sotëm në Moncalvo të Italisë. Ngjarja ndodhi kur dy vetura, një Audi...

Aksident rrugor në Nepal, humbin jetën 14 pelegrinë

Të paktën 14 persona kanë humbur jetën, ndërsa 18 të tjerë janë lënduar në aksidentin rrugor kur autobusi që transportonte pelegrinë hindu ka dalë...

Opinione