India Veriore goditet nga moti më i ftohtë në 22 vitet e fundit

Moti i ftohtë përfshiu Indinë Veriore, që përjetoi periudhën e saj më të ftohtë në 22 vjet. “Kushtet e rënda të ftohta ishin për shkak...

Tërmet afër një kompleksi bërthamor në Iran

Një tërmet i fuqisë 5.1 shkallë të Rihterit, ka goditur zonën pranë një kompleksi bërthamor në Iran, njoftuan ekspertët e Shteteve të Bashkuara dhe...

Erdogan “nuk e bën mall Putinin”, dërgon ushtarët e turqisë në Libi

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka thënë se shteti i tij do të dërgojë trupat ushtarake në Libi me kërkesë të Tripolit nga muaji...

Gjykata turke dënon me burg gjashtë gazetarë

Një gjykatë turke u shqiptoi dënimin me burg gjashtë gazetarëve dhe një punonjëse të financave në mediumin opozitar Sozcu, nën akuzat se kanë ndihmuar...

Kina lehtëson edhe më shumë tregtinë për të zgjeruar importet

Ministria kineze e Tregtisë deklaroi se Kina do të marrë masa të mëtejshme për të lehtësuar tregtinë dhe zgjeruar importet. Kina do të zhvillojë disa...

Një valë e re e të nxehtit në Australi pritet ta përshkallëzojë situatën me...

Një valë e re e të nxehtit pritet që ta përfshijë tërë Australinë në ditët në vijim. Autoritetet frikësohen se kjo mund të shkaktojë përshkallëzim...

Kthen çantën e humbur me 16.000 euro brenda

Një 63-vjeçar mori një surprizë të bukur për Krishtlindje, kur një kalimtar i ndershëm i ktheu atij çantën e shpinës, të mbushur me dhurata...

Po provonin të kalonin kanalin e La Manchit, policia kap më shumë se 60...

Një aksion i Forcave Kufitare dhe policisë bëri të mundur kapjen e më shumë se 60 refugjatëve që po përpiqeshin të kalonin kanalin e...

Numri i emigrantëve në Itali ka rënë për 50 për qind më 2019

Numri i imigrantëve që kanë zbarkuar në brigjet italiane në vitin 2019 është përgjysmuar në raport me një vit më parë, sipas Ministrisë së...

Shkencëtarët turq zbulojnë ilaç për trajtimin e Parkisnonit dhe Alzheimerit

"Eksperimentet e zbatuara në kafshë tashmë kanë vërtetuar se ilaçi redukton efektet negative të sëmundjeve të tilla si depresioni, Parkinsoni dhe Alzheimeri" Shkencëtarët turq kanë...

Opinione