Samit i BE për një Europë të gjelbër

Në samitin e BE-së krerët e shteteve dhe qeverive ranë në ujdi për një kontinent neutral në çështjen e klimës deri në vitin 2050,...

Algjeri, Tebboune zgjidhet presidenti i ri i vendit

Abdelmadjid Tebboune, ish-ministër dhe më pas kreu i qeverisë së presidentit, Abdelaziz Bouteflika, u zgjodh që në raundin e parë për të qenë pasues...

Momenti kur gjashtë truproja e shoqërojnë Putinin në WC

Një video e publikuar nga mediat ruse, tregon momentin kur presidenti rus Vladimir Putin shoqërohet nga 6 truproja për në toalet. Nga video shihet se...

BE gati të rinegociojë marrëdhëniet me Londrën pas fitores së Johnson

Deputetët europianë u shfaqën të gatshëm sot të rinegociojnë marrëdhënien e ardhshme me Britaninë e Madhe, pas fitores së kryeministrit Boris Johnson në zgjedhjet...

Johnson: Me këtë mandat finalizojmë Brexit

Me këtë mandat që morëm, më në fund do të zbatojmë Brexit, deklaroi kryeministri Boris Johnson duke folur me përkrahësit e tij në Londër. ”Do...

Moti i keq, Roma e Milano pezullojnë mësimin

Italia dhe Greqia po përjetojnë prej ditës së enjte një mot të keq me shi dhe dëborë. Në disa qytete italiane është pezulluar mësimi...

Kinë, mbahet mbledhja qendrore për punën ekonomike

Udhëheqësit kinezë u mblodhën ditët e fundit në Pekin për një mbeldhje kyçe të punës ekonomike. Sipas një deklarate të publikuar pas Konferencës Qendrore të...

Në një aksion të rrezikshëm, ushtria e Zelandës së Re ka nxjerrë gjashtë viktima...

Pjesëtarë të ushtrisë së Zelandës së Re, të pajisur me maska mbrojtëse dhe veshje speciale, kanë nxjerrë gjashtë trupa nga Ishulli i Bardhë vullkanik...

Shtyhet votimi i akuzave kundër Trumpit

Komiteti Gjyqësor i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara shtyu për sot votimin për akuzat kundër presidentit Donald Tump. Vendimi u mor nga kreu...

Johnson fiton bindshëm, Corbyn jep dorëheqjen pas humbjes drastike

Tashmë është zyrtare fitorja e Konservatorëve në Britania e Madhe. Fitorja e Boris Johnson është shumë e thellë duke i dhënë atij një shumicë të...

Opinione