Haitham bin Tariq zgjidhet sulltan i ri i Omanit

Haitham bin Tariq al-Said u betua për besnikëri të shtunën si Sulltani i ri i Omanit pas vdekjes së sundimtarit të deritanishëm Qaboos bin...

Merkel dhe Putin do të diskutojnë për tensionet në Lindjen e Mesme

Kancelarja gjermane Angela Merkel, pritet të vizitojë Moskën të shtunën për të zhvilluar bisedime me presidentin rus, Vladimir Putin, lidhur me ngritjen e tensioneve...

Shkretëtira e Arabisë Saudite mbulohet nga dëbora (VIDEO)

Pjesë të tëra të Arabisë Saudite u mbuluan nga dëbora të premten, veçanërisht në rajonet veriperëndimore si malet e Dahr. Videot e reshjeve të...

DASH: Nuk do të ketë diskutime me Irakun për tërheqjen e trupave

Uashingtoni kundërshtoi një kërkesë irakiane për t'u përgatitur për të tërhequr trupat nga ky vend, mes tensioneve të rritura në rajon pas vrasjes në...

Nga mesnata e 12 janarit, në Idlib hyn në fuqi armëpushimi

Turqia dhe Federata e Rusisë janë dakorduar që nga mesnata e 12 janarit, në Idlib të Sirisë të zbatohet armëpushimi. Sipas një njoftimi nga Ministria...

Ambasada e SHBA-së falenderon Kosovën për mbështetjen kundër ISIS-it

Ky falënderim i ambasadës vjen pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për ndarjen e 250 mijë eurove për përkrahjen e koalicionit Global kundër ISIS-it. “Falënderojmë...

Trump: Unë e meritoja Nobelin e paqes!

Presidenti amerikan, Donald Trump duket se mendon që ai është neglizhuar nga akademia suedeze e Nobelit, në ndarjen e çmimit për paqen. “Do t’ju them...

Der Leyen: Qarkullimi i lirë, vendimtar për marrëveshjen tregtare post-Brexit

“Nëse nuk do të ketë qarkullim të lirë të personave, nuk mund të ketë qarkullim të lirë të mallrave, shërbimeve dhe kapitaleve”, konfirmoi Von...

SHBA-ja vendos sanksione shtesë ndaj Iranit

Shtetet e Bashkuara kanë vendosur sanksione të reja ndaj Iranit për shkak të sulmit ndaj trupave amerikane në Irak këtë javë, tha Sekretari amerikan...

Kolumbia thyen rekordin, asgjëson 100 mijë ha plantacione me kokainë

Kolumbia thyen rekordin e vet duke asgjësuar vitin e kaluar plot 100 mijë hektarë plantacione me bimë narkotike. Vendi amerikanojugor njoftoi se 94 për qind...

Opinione