Greqia themelon Ministrinë e Migracionit dhe Azilit

Qeveria e Greqisë ka njoftuar themelimin e Ministrisë së Migracionit dhe Azilit, transmeton Anadolu Agency (AA). Zëdhënësi i qeverisë greke, Stelios Petsas, përmes një deklarate...

Amazon premton 1 miliardë dollarë investim në Indi, priten protesta ndaj Jeff Bezos

Shefi i gjigantit Amazon, Jeff Bezos shpalosi sot një projekt investimi në Indi, duke e konsideruar një pikë kyçe në zhvillimin e tregëtisë dhe...

Demokratët zbulojnë në Dhomën e Përfaqësuesve prova të reja për hetimin ndaj Trump

Demokratët në Dhomën e Përfaqësuesve të ShBA, zbuluan prova të reja për hetimin e Presidentit Trump. Ata zbuluan tekste dhe telefonata që lidhen me presionin...

Johnson: Kritikët e Huawei-t të ofrojnë alternativa

Kryeministri britanik Boris Johnson u bëri thirrje kritikëve të Huawei-t që të ofrojnë alternativa për prodhuesin e pajisjeve të telekomit kinez, i cili ka...

Ndryshimet klimatike, padi qeverisë gjermane

Grupet ambientaliste në Gjermani po përgatiten t'i drejtohen Gjykatës Kushtetuese duke paditur qeverinë dhe parlamentin për mosveprim. Palët akuzojnë ekzekutivin gjerman për masa të...

Akuzat, afron procesi ndaj Trump

Të martën e ardhshme dy akuzat ndaj presidentit Donald Trump për abuzim me pushtetin pritet të shqyrtohen nga Senati. Dërgimi i akuzave formale do...

“Nëse e lini derën hapur, duhet të paguani 500 euro”

Përballja me një nivel të lartë të ndotjes së ajrit që prej ditëve të para të janarit 2020, ka detyruar autoritetet italiane të...

Jep dorëheqje kryeministri i Rusisë, Dmitry Medvedev

Kryeministri i Rusisë dhe ish-presidenti i këtij vendi, Dmitry Medvedev, ka thënë se ia ka dorëzuar dorëheqjen e tij dhe të kabinetit qeveritar presidentit...

Departamenti amerikan i Thesarit: Kina nuk është “vend i manipulimit të kursit të këmbimit”

Departamenti amerikan i Thesarit publikoi më 13 janar "Raportin e Politikave të Kursit të Këmbimit" për 6 muajt e fundit, ku Kina nuk listohet...

Arrestohet personi që incizoi rrëzimin e aeroplanit në Iran

Irani ka thënë se ka arrestuar një person që ka incizuar momentin kur është rrëzuar një aeroplan ukrainas me pasagjerë, pas sulmit me raketë. Besohet...

Opinione