Skenar për filma, arratisja spektakolare nga karantina e fizikantes

Një grua në Rusi e cila mbahej në karantinë për shkak se dyshohej se ishte e infektuar me koronavirus, u arratis. Autoritetet tashmë po tentojnë...

Opsionet e Turqisë pakësohen në Siri, Rusia mbështet lëvizjen e Asadit

Një ofensivë siriane e mbështetur nga Rusia në Idlib i ka sjellë forcat turke në konfrontim të drejtpërdrejtë me trupat e Presidentit Asad. Kjo...

Turqia: Do të përdorim forcën kundër atyre që nuk respektojnë armëpushimin në Idleb

Turqia kërcënoi sot se do të godiste xhihadistët në Idleb, në Siri nëse ata nuk respektojnë një armëpushim që synon t’i japë fund luftimeve...

Izraeli parashikon blerjen masive të dronëve

Izraeli po parashikon blerjen dhe zhvillimin masiv të dronëve në kuadër të rritjes së epërsisë ushtarake ndaj armiqve, Iranit dhe aleatëve të tij dhe...

Koronavirusi, ministri kroat i Shëndetësisë: Të mbyllen kufijtë me BE

242 pacientë me koronavirus humbën jetën në provincën kineze Hubei vetem të Mërkurën, qe është deri tani dita më vdekjeprurëse që nga shpërthimi i...

Aksidenti tragjik i merr jetën shqiptarit në Itali, babai i dy fëmijëve

Një aksident tragjik i ka marrë jetën një shqiptari në Itali. Mediat italiane mësojnë se viktimë e këtij aksidenti ka mbetur 25-vjeçari shqiptar Endri...

Afganistan, 21 persona të vdekur për shkak të ortekut

Si pasojë e një orteku në rajonin Daykundi të Afganistanit kanë humbur jetën 21 persona. Asadullah Sarwari, kreu i institucionit kundër fatkeqësive për rajonin Daykundin,...

“NATO bie dakord për masa mbrojtëse kundër Rusisë”

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar se shefat e mbrojtjes së vendeve anëtare të aleancës janë pajtuar të ndërmarrin "masa mbrojtëse"...

Kandidatët e moderuar skualifikohen nga gara zgjedhore në Iran

Në Iran ka filluar fushata për zgjedhjet parlamentare, në të cilat do të garojnë më shumë se 7.000 kandidatë për 290 ulëse të legjislaturës...

Johnson riorganizon kabinetin qeveritar

Kryeministri britanik Boris Johnson ndryshoi sekretarin e tij për Irlandën e Veriut, gjatë një rinovimi të kabinetit, ndërkohë që të gjithë ministrat e tjerë...

Opinione