Stoltenberg pro dialogut me Rusinë

Kreu i NATO-s Jens Stoltenberg bëri thirrje për forcimin e mbrojtjes kolektive dhe hodhi poshtë idenë e zëvendësimit të garancive amerikane me armët bërthamore...

Presidencialet e Kroacisë në balotazh, Zoran Milanoviç fitoi raundin e parë

Raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale të Kroacisë përfundoi pa një fitues të qartë, por kandidati socialdemokrat dhe ish kryeministri i Zoran Milanoviç fitoi...

Jonson: Britaninë e Madhe, jashtë nga BE-ja më 31 janar

Boris Johnson kërkon ta nxjerrë Britaninë e Madhe nga BE më 31 janar. Në fazën tranzitore në vitin 2020 gati çdo gjë mbetet si...

Vrasja e gazetarit Khashoggi, dënohen me vdekje 5 persona

Një gjykatë në Arabinë Saudite ka dënuar pesë persona me vdekje për vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi vitin e kaluar. Khashoggi, një kritik i shquar...

Rekord /Mafies në Itali i sekuestrohen 18 miliardë euro

Në mbyllje të vitit 2019 Policia Financiare Italiane ka publikuar të dhënat zyrtare mbi pasuritë e konfiskuar tëmafias italiane gjatë 5 viteve të fundit. Sipas...

Donald Trump kër cënon me sanksione kompanin zviceriane

Është bërë e ditur se një kompani që operon anijet të një gazsjellësi të ri gjermano rus, tha të shtunën se po pezullon punën...

Mbi 60 makina përplasen në një aksident të pazakontë, 50 të lënduar

Një aksident i pazakontë ka ndodhur mëngjesin e të dielës në një autostradë në Virginia. Raportohet se në aksident janë përfshirë mbi 60 makina, ndërsa...

Izraeli do të lëshojë lejet e udhëtimit për të krishterët në Gaza

Izraeli ka ndryshuar një vendim të mëparshëm, dhe tani do t’i lejojë të krishterët në Rripin e Gazës të udhëtojnë në Jeruzalem dhe Bregun...

Piratët sulmojnë katër anije, vrasin një kapiten dhe rrëmbejnë katër marinarë

Katër anije janë sulmuar nga piratët duke vrarë një kapiten dhe u rrëmbyen 4 marinarë kinezë. Ngjarja ka ndodhur në Gambon të Afrikës, ndërsa autoritetet...

Piratët sulmojnë katër anije, vrasin një kapiten dhe rrëmbejnë katër marinarë

Katër anije janë sulmuar nga piratët duke vrarë një kapiten dhe u rrëmbyen 4 marinarë kinezë. Ngjarja ka ndodhur në Gambon të Afrikës, ndërsa autoritetet...