OBSH punon me platformat sociale për të parandaluar lajmet e rreme

Qeveritë duhet të përmirësojnë masat paraprake në lidhje me përhapjen, diagnostikimin dhe trajtimin e koronavirusit, tha për Anadolu Agency (AA) zëdhënësja e Organizatës Botërore...

Xi: Kina do t’i japë më shumë ndihmë Italisë në luftën kundër COVID-19

Presidenti Xi Jinping ka bërë të ditur se Kina do të dërgojë më shumë ekspertë mjekësorë në Itali dhe do të sigurojë më shumë...

Tom Hanks dhe bashkëshortja e tij dalin nga spitali

Aktori amerikan Tom Hanks dhe gruaja e tij Rita Wlson të hënën u lanë të lirë nga një spital në Australi pasi morën trajtimin...

Poloni, ministri i Mjedisit rezulton pozitiv ndaj koronavirusit

Ministri i Mjedisit në Poloni, Michal Wos ka rezultuar pozitiv në testin ndaj koronavirusit të ri (Covid-19), transmeton Anadolu Agency (AA). Në një deklaratë për...

Çavuşoğlu: 3.614 shtetas turq do të evakuohen nga 9 vende të Evropës

Çavuşoğlu: 3.614 shtetas turq do të evakuohen nga 9 vende të Evropës deri në mesnatë.

Ishte kthyer nga Italia, 29 vjeçari gjobitet pasi shkeli rregullin për vetëkarantinim

Ky shtetas, më datë 03.03.2020 është kthyer nga Italia dhe është njoftuar nga specialisti i Policisë së zonës për vetëkarantinim 14-ditor, për shkak se...

Mbi 7 mijë të vdekur e 183 mijë të infektuar nga koronavirusi në botë

Ndërsa numri i të prekurve me Covid-19 ka arritur në 183 mijë e 65. Koronavirus Covid-19 deri tani ka prekur 162 vende dhe territore në...

Shkon në 85 numri i të vdekurve nga koronavirusi në SHBA

Kështu ka njoftuar Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve në SHBA. Numri i viktimave ndryshon midis burimeve të ndryshme për shkak të numrit...

148 të vdekur nga koronavirusi, Franca në “shtetrrethim”: Qëndroni në shtëpi!

Ky është bilanci tragjik i koronavirusit në Francë, që ka detyruar autoritetet franceze të përshkallëzojnë më tej masat për të parandaluar përhapjen e mëtejshme...

Mjeku gjerman: Gripi pandemik nuk përbën ndonjë rrezik të jashtëzakonshëm për shëndetin publik (Video)

jeku gjerman Dr. Ëolfgang Ëodarg thotë se gripi pandenik korona nuk përbën ndonjë rrezik të jashtëzakonshëm për shëndetin publik, njofton agjencia e lajmeve INA....

Opinione