Presheva vendin e parë për martesa në krejt Serbinë (Foto)

Sipas statistikave zyrtare, shumica e martesave në Serbi vitin e kaluar janë bërë në Preshevë, Tutin dhe Sjenicë, por vërehet se shumë çifte në...

Epidemia, kreu i OBSh-së shpreh mirënjohje për punonjësit shëndetësorë kinezë

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë ka shprehur mirënjohje për përpjekjet e punonjësve shëndetësorë në Kinë, që po luftojnë kundër përhapjes së...

​Dita Ndërkombëtare e Internetit të Sigurt – disa nga rreziqet

Rreziqet nga përdorimi i internetit rriten sa më shumë që fëmijët shkathtësohen në përdorimin e pajisjeve të teknologjisë informative. Ata krijojnë një lloj pavarësie, e...

Kinë, 97 persona të vdekur brenda ditës nga koronavirusi i ri

Numri i personave që kanë vdekur si pasojë e koronavirusit të ri në Kinë ka shkuar në 97 të dielën, duke shënuar shifrën më...

Zbulohen torturat e tmerrshme që i përdorin forcat nigeriane

Një rrjet i gazetarëve të BBC-së ka grumbulluar pamje dhe dëshmi për dhunën dhe torturën e tmerrshme që i ushtrojnë disa grupe të policisë...

Virusi Korona ka tejkaluar ndërkohë virusin SARS

Ndërkohë nga Virusi Korona kanë vdekur më shumë njerëz se në kohën e pandemisë SARS – prara 17 vitesh. Vetëm të shtunën kanë vdekur...

Sateliti iranian dështon të arrijë orbitën e Tokës

Televizioni shtetëror iranian ka raportuar që kanë dështuar përpjekjet e Iranit për të nisur satelitin Zafar të këtij shteti në orbitën e Tokës. Ahmad Hosseini,...

Arrestohet personi që deshi të vrasë Trumpin

Roger Hedgett u arrestua dje nën akuzën për kërcënim për lëndim trupor, transmeton AP. Hedgett iu afrua një oficeri të policisë sekrete përpara Shtëpisë së...

Brexit një pengesë edhe për shkencën

Brexit nuk do të prekë vetëm marrëdhëniet komplekse midis Britanisë së Madhe dhe Bashkimit Europian, por do të shërbejë edhe si një pengesë për...

Vendimtare për koronavirusin java e tretë e shkurtit

Një zvogëlim i ndjeshëm i përhapjes së koronavirusit në Kinë mund të fillojë në ditët e para të javës së tretë të shkurtit, pasi...

Opinione