Flet për Lajm kandidatja shqiptare për kryeministre në Liban: Dua ta udhëheqë Libanin si...

Xhada Arnauti (Xhada Shqiptare në përtkhim nga turqishtja) është mes kandidatëve për kryeministër në Liban. Ajo është emër i njohur në Liban dhe më...

Kroacia i bashkohet Kosovës dhe Shqipërisë, bojkoton shkrimtarin proserb!

Kroacia është shteti i radhës që konfirmon se nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimit Nobel për letërsinë. Nesër pritet...

Erdoğan: Dhënia e Nobelit një racisti, shpërblim i shkeljeve të të drejtave të njeriut

Erdoğan: Dhënia e Çmimit Nobel në Letërsi një personi racist nuk do të thotë asgjë tjetër përpos shpërblim i shkeljeve të të drejtave të...

Disa të vrarë nga të shtënat në një spital në Çeki

Gjashtë njerëz janë vrarë nga të shtënat në një spital në Ostravë të Republikës së Çekisë, kanë njoftuar autoritetet lokale. Sulmuesi i dyshuar është ende...

Zhduket nga radari aeroplani me 38 persona në të

Forcat ajrore të Kilit njoftuan se e kanë humbur kontaktin me një aeroplan në të cilin ndodheshin 38 persona. Aeroplani i zhdukur ishte nisur...

Mësuesi përj ashtohet nga puna pasi u tha nxënësve se babadimri nuk ekziston

Një mësues në Brooklyn u largua nga puna për shkak se iu tha nxënësve të tij se babadimri nuk ekziston. Prindërit në shkollën fillore “Park...

SHBA shton në listën e zezë edhe 9 persona nga Serbia

Zyra e Kontrollit të Pasurive të Huaja (OFAC) e Zyrës së Jashtme amerikane ka zgjeruar sot ‘listën e zezë” edhe me nëntë persona dhe...

Borrell-Stoltenberg: BE dhe NATO forcojnë bashkëpunimin e jashtëzakonshëm

Shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell dhe sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg konfirmuan sot vazhdimin e partneritetit dhe bashkëpunimit të Aleancës dhe...

Ndodh për herë të parë në histori: Thahet ujëvara Victoria!

Ujëvarat e Victoria këtë vit janë tharë në pjesën më të madhe të tyre për shkak të thatësirës më të dobët që i ka...

Shqiptari në Australi ia mori jetën bijës se doli natën me shoqe, zbulohet e...

Petrit Leka është shqiptari i cili akuzohet se në muajin korrik të këtij viti qëlloi me thkë dhe la të vdekur të bijën 20-vjeçare,...

Opinione