Francë, mobilizim masiv kundër reformës së pensioneve

Më shumë se 500-mijë persona manifestuan sot në mbarë Francën, në kuadër të një greve masive kundër reformës së pensioneve, një premtim i presidentit...

Rrit sasinë dhe cilësinë e qumështit, ferma pajis lopët me sistem virtual

Rrit sasinë dhe cilësinë e qumështit, ferma pajis lopët me sistem virtual Një fermë në Rusi, ka vendosur që të bëjë një eksperiment me një...

Histoia që të mahnit! Si e pranoi Islamin bizesmeni Gjerman?! Endrra që e udhëzoi...

Një ngjarje interesante ka ndodhur në Gjermani. Një boshnjak nga Bosnja punonte në një fabrikë në Gjermani dhe një ditë vendosi që të kryente...

Gjermanët po largohet nga vendi i tyre, ua lëshojnë vendin ballkanasve

Për herë të parë Instituti për Studimet Demoskopike ka hulmtuar, se kush largohet nga Gjermania dhe përse. Nga studimi del qartë, se nuk janë gjermanët...

Sekuestrohet kokainë në vlerë prej 470 milionë euro

Rreth dy tonë kokainë, që vinte nga Kolumbia, me një vlerë prej 470 milionë euro, u sekuestruan në Poloni, njoftoi sot kryeministri polak. “Ne kemi...

SHBA-ja thotë se Irani mund të ketë vrarë mbi 1 mijë protestues

Forcat iraniane të sigurisë mund të kenë vrarë më shumë se 1.000 njerëz gjatë shtypjes së protestave të fundit, kundër rritjes së çmimit të...

​SHBA forcon praninë ushtarake në Lindjen e Mesme

Administrata amerikane planifikon të forcojë praninë e saj ushtarake në Lindjen e Mesme, për t’iu kundërpërgjigjur kërcënimit të Iranit, një informacion i bërë i...

SHBA-ja vendos sanksione ndaj hakerëve rusë të lidhur me shërbimet e inteligjencës

Departamenti i Drejtësisë në SHBA shpalli akuzat për mashtrim kompjuterik dhe mashtrim bankar ndaj shtetasit rus, Maksim Yakubets, udhëheqës i dyshuar i një organizate...

Zjarr dhe viktima në një kamp të migrantëve në Greqi

Autoritetet greke njoftuan se një person ka vdekur, pasi një zjarr shpërtheu në një kamp refugjatësh në ishullin Lesbos. Departamenti i zjarrfikësve tha se zjarri...

Pelosi: Procesi për shkarkimin e presidentit Trump do të vazhdojë

Kryesuesja, Nancy Pelosi, tha se Dhoma e Përfaqësuesve do të paraqesë akuzat për shkarkim kundër presidentit të SHBA-së, Donald Trump, lidhur me pretendimet për...

Opinione