Turqia arreston 176 ushtarë nën dyshimin për lidhje me Gulenin

Prokurorët turq urdhëruan arrestimin e 176 ushtarëve, për lidhje të dyshuara me rrjetin, për të cilin Ankaraja thotë se qëndron pas përpjekjes për grusht-shtet,...

SHBA reagon ndaj protestave në Iran

Presidenti Donald Trump thotë se është indiferent në lidhje me perspektivën e bisedimeve me Iranin pas dy javë sulmesh dhe kundërpërgjigjesh dhe vendosjen e...

Ulja e temperaturave qetëson zjarret në Australi

Kjo është periudha kur zjarrëfikësit veprojnë që të mos lejojnë përhapjen e mëtejme të zjarreve. Por, autoritetet atje thonë se sezoni i zjarreve është...

Gjermanët largohen nga vendi i tyre, por edhe kthehen

Për punë apo për qejf – gjithnjë e më shumë gjermanë po ikin nga vendi i tyre. Shumica janë fuqi e kualifikuar punëtore, ndaj...

Mësuesi jep alarmin! Fëmijët shqiptarë në Zvicër po braktisin shkollën shqipe e po mbushin...

Fëmijet shqiptarë në Zvicër, preferojnë gjuhën arabe, braktisin atë shqipe. Mësuesit ankohen se prindërit janë pak të interesuar për t`i sjellë fëmijët në shkollën...

Kina lejon për diplomatët përdorimin e medias sociale

Përderisa Kina vazhdon ndalesën për qytetarët e saj në mediat sociale ajo ka lejuar për diplomatët dhe punonjësit e qeverisë përdorimin e platformave të...

Itali, ndalohen makinat me naftë për shkak të ndotjes së madhe

Bashkia e Romës njoftoi sot ndalimin e përkohshëm të të gjitha automjeteve me naftë, për shkak të ndotjes së lartë të ajrit. Kryebashkiakja Virginia Raggi...

Maas: Nëse trupat ndërkombëtare tërhiqen nga Iraku, ISIS mund të kthehet

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas paralajmëroi se grupi terrorist ISIS mund të rikthehet në Irak, nëse tërhiqen nga vend forcat e koalicionit. “Tërheqja e...

Një burrë në SHBA godet me thikë tetë persona

Policia iu përgjigj një telefonate në orën 1:30 të mëngjesit sipas kohës lokale dhe gjeti dy persona të goditur me thikë, ndërkohë që vrasësi...

Paundi sirian bie në nivelin më të ulët që prej fillimit të luftës

Paundi sirian pësoi sot rënie kundrejt valutave të huaja duke u shkëmbyer me 1,015 paund sirian ndaj dollarit amerikan, rënia më e madhe që...

Opinione