Dhjetëra të vrarë në një sulm pranë xhamisë në Jemen

Mbi 100 njerëz u vranë dhe dhjetëra u plagosën në një sulm me raketa dhe dronë kundër ushtarëve në provincën Mareb të Jemenit, thanë...

Irani nuk e ka në plan t’i dorëzojë kutitë e zeza të aeroplanit të...

Në kohën kur trupat e 11 ukrainasve të vrarë nga rrëzimi i aeroplanit në Iran u kthyen në atdhe, hetuesi kryesor i aksidentit tha...

Mbi 11 mijë specie të pemëve zbulohen në Amazona

Pas 300 vjetësh që kur botanistët e parë arritën në Amazona, tani është vërtetuar se ekzistojnë 11,676 lloje të pemëve në zonë dhe ky...

Pas zjarreve dhe shiut, Australia përfshihet nga stuhia e pluhurit

Erërat e forta në pjesën qendrore të rajonit New South Wales në Australi kanë krijuar stuhi pluhuri që në disa qytete e ktheu ditën...

Talibanët vrasin gjashtë anëtarë të një familjeje afgane

Talibanët vranë gjashtë anëtarë të së njëjtës familje, përfshirë një foshnje, në një fshat në veri të Afganistanit, thanë zyrtarë të këtij vendi. Talibanët e...

Konferenca për Libinë, liderët bien dakord për armëpushim

Pjesëmarrësit e Konferencës Ndërkombëtare për Libinë në Berlin ranë dakord për një armëpushim për këtë shtet të Afrikës Veriore. Dakordimi u arrit pas negociatave...

Irani: Do rishikojmë bashkëpunimin me Agjencinë Ndërkombëtare të Energjisë Atomike

Irani do të rishikojë bashkëpunimin e tij me misionin mbikëqyrës bërthamor të Kombeve të Bashkuara nëse do të përballet me masa “të padrejta”, tha...

Erdoğan largohet nga Gjermania pas konferencës për Libinë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, u largua nga kryeqyteti i Gjermanisë, Berlin, pas përfundimit të konferencës ndërkombëtare në lidhje me Libinë. Erdoğan, i shoqëruar...

Boris Johnson deklarohet për Meghan dhe Harry

“Unë mendoj se i gjithë vendi u uron atyre më të mirën në të ardhmen”, tha Johnson për Sky News në Berlin, ku po...

Një tërmet 6.4 ballësh godet Kinën

Tërmeti ndodhi rreth 100 km në lindje të Kashgarit në perëndimin e largët të Kinës, në një thellësi prej rreth 10 km, raporton Reuters. Nuk...

Opinione