Qoku: Qëndrimi mospërfillës i partive shqiptare në MV ndaj ‘Zajednicës’, i pafalshëm

Shkruan: Bekim Qoku (ish-deputet) Qëndrimi neutral deri indiferent i partive apolitike të shqiptarëve të MV ndaj çështjes së Zajednicës në Kosovë është i pafalshëm. Kjo lloj...

“Zajednica” do t’a rrëzoj principin e Marrëveshjes së Ohrit

Shkruan: Arbër Zaimi Para 22 vitesh në Ohër u lidh “Marrëveshja e Ohrit” që i dha fund luftës në Maqedoni. Princip kryesor i asaj marrëveshjeje ishte...

22 vite nga krismat e para të Brigadës 115 të UÇK-së në Graçan të...

Shkruan: Rafis Aliti - Msusi Sot me 17 Mars shënojmë 22 vjetorin nga jehona e krismave të para të Brigadës 115 të Ushtrisë Çlirimtare...

Dashuria për veten dhe paskrupullizmi shpesh bashkëjetojnë

Shkruan: Mr.Ali Hertica  Dashuria për veten dhe paskrupullizmi shpesh bashkëjetojnë. Mund ta etiketojmë si narcisist. Të varurit nga vlerësimi dhe mungesa e ndjeshmërisë janë karakteristika...

“Ai po vjen”, ose “Artani me lejlek Ahmetin do e sjellë në Çair”!!!

Shkruan: Fejzi Hajdari Fushata e radhës me grimca humori e përfaqësuesve të lartë të BDI'së, e pagëzuar: "Ai po vjen", si duket ka të bëjë...

Lojëra bizantine diplomatike të shumë palëve me “sanksionet e Serbisë”

Shkruan: Shaban Murati Beogradi shpërtheu një “bombë diplomatike”, e cila vuri në ekstazë të gjithë filoserbët e vjetër dhe të rij në diplomacinë perëndimore, me...

‘Ai po vjen si Po vjen Ai’!

Shkruan: Medai Shaholli ‘Ai po vjen’ është slogani më i ri i integristëve i lansuar së fundmi në media para opinionit publik se gjasme po...

BDI na paska dal me sloganin “Ai po vjen”, e hajde de…!

Shkruan: Naser Pajaziti BDI tani paska dal me një slogan “Ai po vjen”, medemek po vjen kryeministri shqiptar⁉️ Marketing dhe PR qendrash tregtare apo të stilit...

Marrëveshja e dy Gjermanive dhe Marrëveshja Kosovë-Serbi

Shkruan: Shkëlzen Gashi Baza e marrëveshjes për marrëdhëniet mes Gjermanisë Lindore dhe Gjermanisë Perëndimore, e njohur si Marrëveshja Bazike Gjermane (dhjetor 1972), ua njeh sovranitetin...

“Jugosllovenët e rinj” kërkesat jetike kombëtare te shqiptarëve i quajnë “demode”

Shkruan: Bekim Qoku Jugosllovenët e rinj lidhur me këto dukuri thonë, që këto lloj kërkesash janë demode, që tani më e rëndësishme është ekonomia. Është shqetësues...

Opinione